Projekt obytného komplexu Park Anička je situovaný do lokality rekreačnej zóny Anička. Je ohraničený ulicami Vodárenská – zo západnej, Hlinkova – z južnej strany a ulicou Pod šiancom – zo strany východnej.

Bývajte ako na dovolenke

Rekreačná zóna Anička patrí medzi to najlepšie, čo dokážu Košice ponúknuť pre aktívny odpočinok. Bývanie priamo v tejto obľúbenej lokalite Košičanov vhodnej pre šport, oddych a zábavu, prináša každý deň pohodu ako na dovolenke. Vynikajúca dostupnosť z centra mesta, príroda či občianska vybavenosť, robia z Aničky ideálne miesto pre život.

Občianska vybavenosť na dosah

Priamo v areáli komplexu Park Anička bude k dispozícii supermarket. Na nákupy sa môžete vybrať aj na zeleninový trh pri neďalekom OC Mier alebo do nákupných centier TESCO, OBI, NAY, alebo Mountfield, ktoré sú vzdialené necelý kilometer od areálu. V blízkom okolí je niekoľko škôl, univerzity či nemocnica. Do centra mesta prídete pešo popri starom koryte Hornádu za pár minút. Samozrejme môžete využiť aj výborné dostupnú verejnú dopravu.

Zdravý životný štýl

Pre vyznávačov behu, kolieskových korčúľ či bicyklov ponúka Anička ideálne prostredie. Pohyb v nádhernom parku či po nábreží Hornádu je dobrý nie len pre vaše telo, ale aj pre vašu dušu. Aktívny odpočinok na čerstvom vzduchu pomôže odbúrať stres a zlepšiť náladu.

Športové vyžitie

Iba 200 metrov od Parku Anička je najväčší košický tenisový komplex s otvorenými aj krytými kurtmi. Futbalové ihrisko je priamo v rekreačnej zóne a futbalový štadión Lokomotíva je vzdialený necelý kilometer. Ihriská pre plážový volejbal, bedminton a množstvo trávnatých plôch dopĺňajú možnosti aktívneho odpočinku na Aničke.
Lodenica ponúka viacero možnosti pre vodné športy, splavovanie Hornádu aj kurzy kanoistiky. Zimné športy zastupuje hokejový štadión Crow Aréna, kde nájdete aj telocvične s TRX či spinningom. Jahodná, Červený breh a Kavečany ponúkajú aj možnosť večerného lyžovanie v blízkosti Košíc.

Kúpalisko Ryba Anička

Zaplávať si môžete v plaveckom bazéne na kúpalisku Ryba, len 100 metrov od bytového komplexu Park Anička. Tri bazény s vyhrievanou vodou ponúkajú možnosti aj pre vaše deti. V rámci areálu kúpaliska je k dispozícii reštaurácia, požičovňa lodiek, plážový volejbal, vodný futbal či detský svet Tramtária.

Detský areál

Pre vaše deti sú pripravené drevené šmýkačky, hojdačky, preliezky, prekážkové dráhy, trampolína, nové pieskovisko, badmintonové ihrisko, ping-pongový stôl, kolobežky, autíčka na elektrický pohon. Súčasťou areálu je minigolfové ihrisko – dráhový golf s betónovým podkladom. Nachádza sa tu 18 rôznych minigolfových dráh.

Minerálny prameň Gajdovka

Svoj rozkvet prežívala Anička už od 19. Storočia, kedy tu boli vybudované kúpele. Medzi turistické lákadlá patrí minerálny prameň „Gajdovka“, pomenovaný po generálovi Rudolfovi Gajdovi, ktorý pôsobil v Košiciach počas rekonštrukcie kúpeľov, kde velil miestnej divízii. Gajdovka je podľa lekárov vhodná pri zažívacích problémoch a pomáha pri trávení.

Výlety do okolia

Anička je ideálnym východiskom pre výlety do okolia. Do Čermeľskej doliny či na Aplinku sa môžete vybrať pešo, alebo nasadnúť na vláčik v Čermeľskom údolí. Okolo Aničky vedie cesta na Kavečany, kde nájdete vyhliadkovú vežu, ZOO či bobovú dráhu. Bankov, Jahodná ale aj Ružín sú ideálne destinácie pre výlety na bicykli. Plánované rozšírenie a prepojenie cyklotrás umožní výlety cez sídlisko Nad Jazerom až do maďarského Sátoraljaújhely.