FAQ – Často kladené otázky

To čo Vás najviac zaujíma o projekte Park Anička

Ďakujeme vám za všetky Vaše otázky, pripomienky a podnety. Radi by sme odpovedali na všetko, čo vás zaujíma, a preto sme otázky zoradili do tématických okruhov. V prípade, že nenájdete odpoveď na Vašu otázku nižšie, napíšte nám, kontaktujte nás telefonicky alebo nás príďte navštíviť osobne, radi sa s vami porozprávame.
Blízkosť Hornádu

Pri výbere lokality pre projekt Park Anička sme starostlivo zvažovali všetky aspekty. Vykonali sme podrobný geologický prieskum, vyhodnotili sme riziko záplav. Lokalita je z pohľadu hrozby zaplavenia bezpečnejšia ako ktorákoľvek iná časť Košíc (dokonca bezpečnejšia ako samotné centrum Košíc!). Dôvodom je výšková kóta tejto lokality, ktorá nedovolí zaplavenie územia. Zo simulácie „Rozsah záplavy pri 100-ročnej povodni na Hornáde v Košiciach“, ktorú pripravili odborníci /SHMU, VUC Košice/ je zrejmé, že napriek tomu, že projekt Park Anička susedí s riekou Hornád, nenachádza sa na rizikovom území ohrozenom záplavami. Navyše podľa najnovších plánov mesta Košice sa realizuje modernizácia Hornádskej hrádze a celého koryta rieky, aby slúžila ešte lepšie svojmu ochrannému účelu. Preskúmanie novodobej histórie Košíc taktiež potvrdzuje, že neexistuje zmienka o ich zaplavení. Košice sú od roku 1970 chránené sústavou vodných diel Ružín, vďaka ktorým mesto Košice v tomto období nezaznamenalo žiadnu ničivú povodeň.

Oddychová zóna Anička

Projekt obytného súboru v žiadnom prípade nezaberá oddychovú zónu alebo samotný  park Anička, ktorý je obľúbeným miestom na relax pre mnohých Košičanov. Park Anička je plánovaný mimo tohto územia a s týmto územím len susedí. Naopak jeho úlohou je túto lokalitu zveľadiť: zrušia sa staré opustené hospodárske budovy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, plánuje sa úprava cesty Pod šiancom, úprava vstupu do územia, rekonštrukcia križovatky ulíc Vodárenská – Pod šiancom a výsadba aleje, nových stromov, zelene.

Financovanie

Našou snahou je maximálne vám pomôcť pri financovaní vašej nehnuteľnosti za najvýhodnejších podmienok. Spolupracujeme so všetkými bankami na trhu a vyberáme pre klientov tie najvýhodnejšie podmienky podľa nimi zadaných kritérii v danom čase. Pomôžeme vám aj s administrovaním hypotéky, čerpaním jednotlivých tranží, môžeme vás zastupovať pri jednaniach s bankou.

S bankami mame nadštandardné vzťahy, bohaté skúsenosti s financovaním kúpy nehnuteľností. Za uplynulé roky sme pre našich klientov zrealizovali financovanie prostredníctvom hypotekárnych úverov za viac ako 15 mil €.

Parkovanie a dostatok parkovacích miest

Projekt Park Anička ponúka dostatok parkovacích miest pre svojich budúcich obyvateľov. Na jeden byt pripadajú viac ako dve parkovacie miesta. Pre obyvateľov bytov bude k dispozícii 238 parkovacích miest z toho 104 v podzemných garážach a 134 formou vonkajšieho státia. Z pohľadu parkovania je teda projekt nadštandardne vybavený.

Oddychová zóna v areáli: altánky, lavičky, detské ihriská a ďalšie prvky aktívneho oddychu

Areál:

Areál v okolí obytných domov je uzavretý a prístupný len pre obyvateľov bytov. Vstup do areálu bude prostredníctvom čipov, čím sa zabezpečí ich bezpečnosť a súkromie. Okrem vstupov do budov z ich čelnej strany, ktoré umožňujú aj prístup k podzemným parkoviskám, bude do areálu aj druhý vstup – bránička z Vodárenskej ulice pre peších.

Altánky:

V areáli sú plánované 3 altánky – jeden väčší s kapacitou cca 30 ľudí a dva menšie s kapacitou cca 10-15 ľudí. V altánkoch budú vybudované záhradné grily s prívodom vody a elektriny.

Lavičky:

V celom areáli budú rozmiestnené lavičky, lavičky budú aj v okolí fontány a detských ihrísk

Detské ihriská:

Spolu 3 väčšie detské ihriská a viacero doplnkových menších miest vytvorí dostatočný priestor na šantenie vašich detí.

Ďalšie prvky aktívneho oddychu ako ping-pong, kolky, šachy, stroje na cvičenia vlastnou váhou je možné po dohode obyvateľov ešte doplniť.

Vodný svet a fontána

Vodný svet a fontána boli v areáli navrhnuté z niekoľkých dôvodov:

  • V blízkosti sa nachádza veľkokapacitná studňa, ktorej využitie nebude obyvateľov bytov stáť žiadne finančné prostriedky. Vodu využijeme aj na zavlažovanie zelene v areáli.
  • Vodný svet a fontána vytvárajú osobitú atmosféru, ktorou sa nemôže pochváliť veľa takýchto projektov, bola by škoda nevyužiť takýto potenciál.
  • Výška vody dosahuje v jednotlivých plochách cca 5 cm a  v pochôdznej fontáne 8 x 16 m, je hĺbka vody cca 13 cm. Hĺbka vody teda nepredstavuje nebezpečenstvo pre Vaše ratolesti, ale naopak poskytuje osvieženie v horúcich letných dňoch. Napustenie/vypustenie vodného sveta si budú riadiť obyvatelia bytov sami.
  • V zimných mesiacom môže fontána slúžiť ako klzisko pre deti.
Sadové úpravy a komunikácie v rámci areálu

Sadové úpravy boli navrhnuté záhradným architektom. Majú poskytnúť dostatočný počet stromov, kríkov a okrasných drevín na tejto ploche, aby vytvárali príjemné miesto pre váš odpočinok a relax. Okrasná zeleň počíta aj so skalkou a inými záhradnými kvetmi. Koncept zelene si budú môcť obyvatelia upraviť aj podľa svojich predstáv.

Komunikácie v rámci areálu tvoria mlatové chodníky a chodníky a plochy zo zámkovej dlažby.

Optický kábel, TV a internetové pripojenie

Každý obytný dom bude mať sprístupnené služby optického internetu, digitálnej televízie a telefónnej linky, ktorých dodávateľom je spoločnosť ANTIK Telecom.

  • Optický internet s rýchlosťou až 1Gbit/s
  • Digitálna televízia – vyše 200 TV staníc
  • Telefonovanie zadarmo v rámci siete Antik a výber z výhodných volacích programov
Služby

Súčasťou projektu je aj polyfunkčná budova, kde plánujeme: supermarket, obchodné a kancelárske priestory.

Bude projekt dotiahnutý do stavu v akom sa prezentuje?

Celý areál sa bude stavať naraz a bude sa ukončovať naraz. Budúci obyvatelia budú mať v zmluvných podmienkach ustanovené, že pri preberaní bytu musia byť všetky časti projektu ukončené, vrátane zelene, detských ihrísk, fontány, altánkov… V prípade, ak to tak nebude, majú budúci majitelia bytov právo neprevziať svoj byt.

Bytové jednotky, ich počet, veľkosť a veľkosť terasy

Počet bytových jednotiek:

V plánovaných 4 bytových domoch sa nachádza 120 bytov. Z urbanistického hľadiska na 1 m2 úžitkovej plochy, pripadajú cca 2 m2 pozemku, čo je vysoký nadštandard v rámci podobných developerských projektov, kde zvyčajne ide o pomer 1:1.

Veľkosť bytových jednotiek:

Ponuka veľkosti bytov a terás je naozaj taká široká, že si v nej môže vybrať doslova každý:

  • 25% bytových jednotiek ma rozlohu bytu 45 – 75 m2 (2 izby) + terasa od 11,55 – 30,28 m2
  • 56% bytových jednotiek ma rozlohu bytu 75 – 110 m2 (3-4 izby) + terasa od 5,61 – 58,90 m2
  • 19% bytových jednotiek ma rozlohu bytu 110 – 145 m2 (4-5 izieb) + terasa od 18,30 – 175,56 m2

Usporiadanie (veľkosť terasy, obývačky, spálne):

Pri projektovaní bytov sa prihliadalo najmä na pohodlie a súkromie budúcich obyvateľov ako aj funkčnosť jednotlivých izieb. Denná časť bytov, kde zvykneme tráviť najviac času majú veľkorysejší priestor. Balkóny, loggie a terasy sú riešené nadštandardne, ponúkajú priestor na posedenie pri raňajšej káve, či pohári vína s priateľmi.