Projekt obytného komplexu Park Anička je situovaný do lokality rekreačnej zóny Anička v mestskej časti Košice Sever. Komplex tvoria 4 bytové domy, polyfunkčný objekt, parkovacie miesta a v Košiciach výnimočný uzavretý areál plný zelene, s fontánou, športovým ihriskom, ihriskami pre deti a relaxačným priestorom len pre jeho obyvateľov. Park Anička ponúka všetko pre praktický a pohodlný život, predstavuje ideálnu kombináciu moderného bývania, dostupnosti služieb, vzdialenosti do centra, prírody a súkromia.

Rekreačná zóna Anička je jednou z najväčších oddychových zón mesta Košice. Ponúka široké možnosti pre šport, oddych a zábavu s množstvom ihrísk, tenisovými kurtmi či kúpaliskom. Môžete si vychutnávať prechádzky v parku alebo sa vybrať bicyklom na výlet do okolia. Existujúce cyklotrasy do Čermeľskej doliny či k priehrade Ružín doplní plánované prepojenie na trasu cez sídlisko Nad Jazerom až do maďarského Sátoraljaújhely.
Okrem možností aktívneho odpočinku ponúka Anička výbornú dostupnosť občianskej vybavenosti. V rámci areálu bude umiestnený supermarket a iné služby. Veľké nákupné centrá ako Hypermarket TESCO, NAY, Baumax sú vzdialené cca 1km. Veľmi dobrá dostupnosť je aj do centra mesta.

Architektúra

Obytný komplex je citlivo vsadený do atraktívneho prostredia rekreačnej zóny Anička. Moderná architektúra bytových domov inšpirovaných prístavom s loďami ukotvenými na móle nadväzuje na vodný element charakteristický pre Aničku. Zároveň dispozične oddeľuje areál komplexu od verejnej časti rekreačnej zóny. Výnimočne nízka zastavanosť priestoru umožnila vytvoriť atraktívny uzavretý areál pre súkromie a bezpečnosť obyvateľov.
Pri návrhu dispozičného riešenia bytov sme kládli dôraz na praktické usporiadanie priestoru a modernú vzdušnú architektúru s dostatkom prirodzeného svetla. Každý byt má priestrannú terasu s výhľadom na park a okolitú prírodu, kde môžete tráviť svoj voľný čas či stretávať sa s priateľmi. Terasy a výhľady z nich sú riešené tak, aby nebolo narušené vaše súkromie.

Ideálne bývanie

Park Anička ponúkne v štyroch bytových domoch spolu 120 bytov rôznych dispozičných riešení a rozmerov. K dispozícii budú 2, 3, 4 a 5-izbové byty vo vysokom štandarde, ale s najlepším pomerom kvality a ceny. Veríme, že si vyberiete ideálny byt pre vás.

Projekt ponúka 104 vnútorných parkovacích miest formou garážového státia, ktoré umožňuje prejsť „suchou nohou“ z auta do bytu. Spolu s ďalšími 163 miestami vonkajšieho státia bude celkovo k dispozícii 267 parkovacích miest pre byty.

Vlastný uzavretý areál

Atraktívny areál bytového komplexu Park Anička bude prístupný iba pre jeho obyvateľov. Vytvorili sme tak ideálne miesto pre trávenie voľného času, oddych a zábavu pre vás a vaše deti. Park v rámci areálu bude plný zelene, s oddychovými zónami, lavičkami, altánkami s krbom či pochôdznou fontánou, ktorá sa môže v zime zmeniť na klzisko. Pre vaše detí budú k dispozícii detské ihriská a pieskoviská.

Občianska vybavenosť

V polyfunkčnej budove, ktorá bude v tesnej blízkosti areálu, bude umiestnený supermarket, obchodné a kancelárske priestory. Aby ich prevádzka nenarušovala pokoj obyvateľov areálu, bude mať polyfunkčná budova samostatný vstup, bude oddelená zeleňou, oplotením so živým plotom a ďalšími parkovacími miestami.